У цій статті я постараюся якнайширше розкрити питання, яким останнім часом почали перейматися багато українців "Як з пошукової видачі Google прибрати посилання на московитські сайти?" Як завжди, є багато способів розв'язання проблеми :)
0. Перш за все впевніться, що мова інтерфейсу вашого пристрою і браузера — українська. І лише після цього можна приступати.
1. Перший спосіб найпростіший: просто в кінець пошукового запиту додайте -и (без пробілу!). Що це означає? Взагалі, операнд "-" означає, що пошукові результати з символами, що будуть стояти після нього, не буду включені у підсумкову пошукову видачу. Чому саме -и? Бо "и" — це сполучник, який є лише в російській мові, в українській він просто відсутній. Тож, абсолютна більшість російськомовних текстів буде відфільтрована. Головним недоліком цього методу є те, що прийдеться це робити кожного разу, шукаючи щось в мережі.
2. Значно спростити собі життя можна за допомогою плагіна для Google Chrome "Лагідна Українізація" — просто встановлюєте і насолоджуєтесь пошуковою видачею без посилань на російські сайти :) І не тільки в пошуковій системі, але й на YouTube! Тепер ви майже не будете бачити в рекомендаціях і в результатах пошуку відео, вироблені в країні-агресорі. Але якщо все ж побачите — ставте відео "дизлайк" та тісніть кнопку "Не цікавить" — це дозволить алгоритмам YouTube краще зрозуміти ваші вподобання.
3. Плагін "Russian Websites Go F Yourself" підійшов до проблеми трохи з іншого боку: російські сайти з пошукової видачі не прибираються, а маркуються. Це може бути зручно, якщо ви, наприклад, хочете самостійно відслідковувати події, що відбуваються у Запорєбріку, а не покладатися на думку інших людей.
4. Якщо ж ви не хочете обтяжувати свій браузер додатковими плагінами (або просто не довіряєте їм), то можна викрутитися з ситуації, налаштувавши сам браузер. Отже, слідуємо наступним шляхом: Меню браузера ⋮ → Налаштування → Пошукова система → Керування пошуковими системами на сайтах → Натисніть кнопку "Додати" у блоці "Пошукові системи". Далі відкриється вікно, поля у якому треба заповнити наступним чином:
Пошукова система:GoogleUA (або будь-що інше)
Команда:
укр (можна змінити команду на більш зручну для вас)
URL-адреса з %s замість запиту:
http://google.com.ua/search?q=%s&lr=-lang_ru (краще скопіюйте та вставте, щоб не помилитись)
Немає коментарів:
Дописати коментар